Derült égből villámcsapás: Celta Vigo-Barcelona: 3-3
2021. november 07. írta: g4brielsmith

A szombati nap nagy nap volt az FC Barcelona számára, ugyanis ezen a napon jelentették be, hogy Xavi Hernandez lesz a klub következő menedzsere. Az alkalmat megosztották Sergi Barjuan utolsó mérkőzésével a pálya szélén, a Celta Vigo elleni kemény találkozón.

A mérkőzés úgy tűnt, hogy a Barcelona számára tökéletesen alakul, de végül több szempontból is sokba került a klubnak.

Első félidő
Sergi Barjuan utolsó mérkőzése edzőként a lehető legjobban kezdődött. A Barcelona uralta a mérkőzés első pillanatait, és Ansu Fati révén korán lecsapott. A tinédzser szenzáció egy szólógólt szerzett, amelyben nagyon szűk szögből tekerte meg a labdát a védő és a kapus mellett.

A Blaugranas alig adott lélegzetvételnyi lehetőséget a Celta Vigónak a mérkőzésen, mivel továbbra is gőzerővel haladtak a védelmük mellett. Nico Gonzalez és Sergio Busquets uralta a középpályát, míg Memphis és Ansu Fati jól kombinált támadásban.

Nemsokára Sergio Busquets csodálatos befejezésének köszönhetően ismét a Barcelona vezetett. Nico Gonzalez választotta ki a csapatkapitányt, aki a jobb alsó sarokba lőtt. A góllal a vendégek 18 perc alatt két góllal vezettek.

A harmadik gól sem volt túl messze Barjuan csapatától. Jordi Alba keresztlabdájáról Memphis Depay okosan a hosszúba fejelte a labdát, és ezzel elkábította Matias Diturót.

Ansu Fati az első félidő végén a combhajlítóját fogva esett ki. A sérülés súlyosnak tűnt, és a Barcelona táborában aggódó arcokat lehetett látni. A vendégek három góllal mentek az öltözőbe, és az eredmény (látszólag) nem sok kétséget hagyott maga után.

Második félidő
A félidőben két változtatás mellett döntött a menedzser. Ansu Fati sérülése miatt Balde kapott lehetőséget. Eközben Ronald Araujo érkezett Eric Garcia helyére, aki szintén sérülést szenvedett.

A házigazdák remekül kezdték a második félidőt. Esélyt lehetőség után alakítottak ki. A 48. percben egy lövést blokkoltak a Celta Vigónál, az 50. percben pedig egy gólt ítéltek el offside miatt. A kitartásuk két perccel később kifizetődött, amikor Marc-Andre ter Stegen elpuskázta a labdát, amit Iago Aspas egy bravúros találattal értékesített.

A Barcelona továbbra is tűzzel-vassal játszott a következő játékrészben. Sergi Barjuan helyzetét tovább rontotta, hogy Nico Gonzalez egy óra elteltével sérülten kényszerült kiállni. Riqui Puig váltotta őt, de a Barcelona sérültlistája tovább hosszabbodott.

A második félidő a lehető legkockázatosabb volt a katalánok számára. Oscar Mingueza a 63. percben szerencsés volt, hogy nem ítélt büntetőt, majd Nolito gólját a 69. percben kézilabdázás miatt érvénytelenítették.

A helyzet csak tovább romlott a Blaugranas számára, mivel Nolito öt perccel később egy sikító gólt szerzett, ezúttal olyat, ami számított. Alig 15 perccel a vége előtt 3-2 volt az állás.

A 79. percben Abde váltotta Gavit, de ez nem sokat változtatott a Barcelona helyzetén. A katalánokra nehezedő nyomás tovább nőtt, ahogy a Balaidosban szenvedtek. Frenkie de Jong futása és a 86. percben a keresztlécről leadott lövése volt az egyetlen fénypontja a nehéz záró perceknek.

A barcelonai szívek a mérkőzés utolsó percében álltak meg, amikor a Celta Vigo lövése a keresztlécet találta el, ami 3-3-as állásnál eldönthette volna a találkozót.

Úgy tűnt, hogy a mérkőzés már csaknem eldőlt, de Iago Aspasnak más elképzelései voltak. A spanyol a mérkőzés utolsó másodperceiben egy fenomenális gólt szerzett, amivel két pontot elvitt a Barcelonától.

A meccs döntetlennel ért véget, amit a Barcelona megszenvedett, és amiért sérülések tekintetében keményen megfizettek. A csapat a nemzetközi szünet után az Espanyol ellen lép pályára, egy új, de ismerős arccal a pálya szélén.