A Barcelona középpályája: elit színvonal, de még messze nem teljes
2023. december 09. írta: Alto00

A Barcelona középpályája: elit színvonal, de még messze nem teljes

Mi a megoldás?

barcelona-stadium-2020-home-stadium-camp-nou.jpg

A Barcelona a középpálya közepén egy rakás játékossal rendelkezik. De még mindig van egy szakadék a profilok ideális egyensúlya és a legjobb egyéni játékosaik között. Hogyan oldhatja meg Xavi ezt a rejtélyt?

Pedri, Ilkay Gündogan, Gavi, Frenkie de Jong, Fermin Lopez és Oriol Romeu. Ránézésre ez egy olyan középpálya, amelyért a legtöbb csapat a lelkét is eladná (némi túlzással azért - a szerk.). A technikai kiválóság, a színtiszta minőség, a tapasztalat, a fiatalság, az elit potenciál; ez a játékoskeret a világ egyik legjobb kombinációja. És mindannyian a Barcelonában játszanak.

De ha a nevek mögé tekintünk; ha az egyéni tulajdonságaik alapján vizsgáljuk őket, akkor még mindig nem tökéletesek. Elit ez a sor, persze, de hiányos. Jelenleg Xavi számára kihívást jelent, hogy a legjobb játékosok bevetésével egy kiegészítő középpályát állítson fel, mert a legjobb játékosai nem feltétlenül alkotják a legkiegyenlítettebb sort.

Hogyan oldja meg ezt a problémát?

Profilok (vagy azok hiánya)

Az általunk említett hat játékos közül, akik a Barcelona középpályájának részét képezik, egyértelmű hiányosság mutatkozik a pivot szerepkörben. Bár ez senki számára nem meglepő, aki követi a klub körüli eseményeket, ez az egyik fő oka annak is, hogy Xavi nem tud egy teljesen optimalizált és kiegyensúlyozott középpályát felállítani anélkül, hogy ne folyamodna a dupla pivothoz, egy box-to-box középpályáshoz vagy egy kiegyensúlyozatlan középpályás sor felálláshoz. Néha ezek a szempontok átfedik egymást, mint például a jelenlegi legjobb minőségű hármas esetében.

Minden hibája ellenére Romeu egyedülálló a Barcelona csapatán belül. Hogy miért? Egyszerű - a profilja miatt. Ő egy hamisítatlan single pivot, aki képes párharcot vívni, és előnyben részesíti a labda újraindítását, a horizontalitást és a labdatartásra összpontosít. Persze, ez azt jelenti, hogy kevésbé feltűnő a játéka, mint a többieké, de erre az egyensúlyra szükség van, mint egyfajta horgonyra a középpálya más, extravagánsabb megoldásaihoz képest.

De míg Romeu profilja megfelel a Barcelona igényeinek, a kvalitásai nem. Ő szolgálhatja a beugrók szerepét, de nem működhet a klub hosszú távú megoldásaként a csapat vitathatatlanul legfontosabb szerepkörében. És éppen az ő gyenge kvalitásai akadályozzák meg Xavit abban, hogy kiegyensúlyozott középpályát állítson fel. Ha Romeu jobban teljesítene, akkor folyamatosan benne lenne a kezdő XI-ben, egyszerűen azért, mert annyira nagy szükség van a profiljára. Mivel azonban nem így van, Xavi kénytelen más kombinációkhoz folyamodni, amelyek több minőséget hoznak a kiegyensúlyozottság rovására.

Tehát egy ideális világban, a kiegészítő profilok tekintetében a Barcelona egy Romeu profiljához hasonló, de sokkal jobb minőségű játékost vetne be közvetlenül De Jong és Pedri mögött, hogy maximalizálja a bennük rejlő lehetőségeket. Ez szinte az összes egyensúlyi problémájukat megoldaná egyetlen játékossal. De nincs ilyen játékos. Ezért nem tudnak egyszemélyes pivottal játszani, és kénytelenek a dupla pivot lehetőségéhez folyamodni, hogy elfedjék Romeu hibáit. De nem ez az egyetlen probléma.

Még ha Romeu partnere egy olyan valaki, mint De Jong, ami papíron jól működik, és láttuk, hogy a pályán is működik, a korábbi Girona-játékos, hibái miatt, sajnos még ebben a felállásban is tehertételnek számít. Ideális esetben, ha nem így lenne, akkor a Barcelonának egy Gündogan vagy Fermin profilú - hihetetlen támadóösztönnel rendelkező - játékosra lenne szüksége a háromtagú középpálya élére.

Bármilyen ellentmondásosnak is hangzik, a profilok szempontjából Pedri és De Jong nem szerepelhetne egy sorban, legalábbis nem egy megfelelő labdatartóként funkcionáló középpályás nélkül, aki horgonyként szolgála a tekintekükben. Mivel a Barcelonánál ez nincs meg, ezért dupla pivothoz folyamodnak, és egy dupla pivotban, ahol a harmadik középpályás a 10-es szerepét tölti be, Pedri profilját nézve nem az ideális megoldás De Jong mellett, sem az alakzat csúcsán.

A labdabirtoklásra vonatkozó képességei túlságosan hasonlítanak De Jongéhoz, míg az olyan játékosok, mint Gündogan és Fermin több támadóösztönnel rendelkeznek, így előretolt szerepkörben hatékonyabbak. Tekintve a Romeu által hozott minőséget (vagy annak hiányát), Xavi valami egészen más mellett döntött. Ahelyett, hogy a minőségi játékot feláldozva kiegyensúlyozottságra törekedett volna, a minőséget választotta a kiegyensúlyozottság feláldozásával. Így született meg a Frenkie, Gündogan és Pedri alkotta középpályássor.

Arról már beszéltünk, hogy Frenkie és Pedri miért nem feltétlenül illik össze egy kettős pivotban. Ezért van most Pedri a 10-es szerepkörben (papíron), Gundogan pedig mélyebbre került a jobb támadóösztönei ellenére. A német olyan valaki, aki mélyről tud vezényelni és mozgatni a szálakat, míg Pedri szabad szerepkört kap, hogy a játék minden fázisát befolyásolhassa több csatornán keresztül. Ez egy technikai kiválóságtól duzzadó középpálya, de egy olyan középpálya is, amelyből hiányzik a motor, a labdaszerzők és a természetes védők.

Ez működhet és működik is, amíg a Barcelona kompakt marad, birtoklásban felülkerekedik, és szerkezete és védekezése szilárd. Ebben a szezonban már láttunk jó és rossz példákat arra, hogyan kell ezt a felállást kivitelezni, és láttuk ennek a szép és a csúnya oldalát is.

Azonban ez az a felállás, amire Xavitól számíthatunk a továbbiakban. Folytassuk hát az elemzést.

Frenkie, Pedri és Gündogan

Nemrég tettem egy ellentmondásos kijelentést, miszerint a Barcelona egy olyan csapat, amely a technikai kiválóságra épül, de nem a technikai kiválóságra készül az edzéseken. És bár láttuk, hogy Xavi lépéseket tett e kettő összehangolása felé, a játékstílusuk még mindig gyakran elmarad aoptimálisnak tűnik. Hogy miért? Mert a Barcelona legjobb játékosai teljesen más környezetben fejlődnek, mint amit Xavi (többnyire) kialakított.

Ugyanez a helyzet ezzel a középpályás tridenttel is. Frenkie, Pedri és Gundogan egy olyan középpálya lehet, amely uralja a játékot. De csak akkor, ha a Barcelona az erősségeikre játszik. Csak akkor, ha a Barcelona úgy használja őket, ahogyan használni kell őket. A sikerük néhány fő feltételét már korábban kiemeltük az elemzésben, de ezek két fő feltételre futnak ki: irányítás és tömörség.

Az Atletico Madrid elleni meccs kiváló példát mutatott arra, hogyan kell ezt a középpályás felállást megfelelően használni. Xavinak azonban időbe telt, mire finomítani tudott rajta, és végrehajtotta a szükséges változtatásokat.

 unnamed.jpg

 

Ha megnézzük a Barcelona középpályásainak (+ Joao Cancelónak) sikeres passzait az Atletico előtti utolsó öt meccsükön, akkor azt látjuk, hogy egyeseknél ez a szám túl kevés. Különösen Pedri volt az, aki ebben az időszakban átlagosan 43 passzt adott meccsenként, míg Romeu úgy tűnt, hogy nem is létezik, még ha a pályán is volt. Ez igencsak aggasztó.

És ennek egyik komoly oka, hogy a Barcelona nem tartotta be a korábban említett két alapelvet: az irányítást és a tömörséget. Nézzük meg az elmúlt három meccsük passzsorait, és nézzük meg a középpályás kombinációkat mindegyikben. Megjegyezzük, hogy csak azokat a kapcsolatokat emeltük ki, amelyeket a középpályások egymás között alakítottak ki, a csapat többi tagjával nem.

unnamed.png

 

A Rayo Vallecano elleni meccsen Frenkie úgy tűnt, jól kapcsolódik Romeuhoz és Gündoganhoz is, de ez a trió nem tudott értelmes pozíciókat kialakítani, és Pedri, aki vitathatatlanul a puzzle legfontosabb darabja, teljesen el volt vágva a többiektől. A Porto ellen a középpálya alig tudott összekapcsolódni, és bár átlagos pozíciókban közel vannak egymáshoz, hatalmas szakadék tátong közöttük és a csatársor között, vagyis alig van kapcsolat.

Az Atletico Madrid ellen viszont mindhárom középpályás a Barcelona legkomolyabb kapcsolódási pontjai közé tartozik, és rengeteget érintkeznek egymással. Nem mellesleg a csapat kompakt és jól összekapcsolt az egész pályán. Ez nagy előrelépés. De nem csak ezeknek az érintéseknek a száma fontos, hanem az is, hogy milyen területeken történtek.

Ha összehasonlítunk két szélsőséges esetet, egy jót és egy rosszat, szinte azonnal láthatjuk a különbséget. A Rayo ellen Pedri és Gundogan alig vesz részt a játékban, előbbi érintései szórványosak és véletlenszerűen elszórtak, míg utóbbié kevés, de szintén csak a pálya egy bizonyos zónájára korlátozódik.

unnamed_1.png

Állítsuk szembe ezeket a térképeket azokkal, amelyeket legközelebb az Atletico Madrid elleni meccsről láthatunk. Mindhárom középpályás (majdnem) egyformán részt vesz a játékban, és mindhárman aktívak az egész pályán. Ahelyett, hogy az egyik harmadból a másikba való gyors átmenet eszközeként használta volna őket, biztosították a folyamatos játékot, és a csapat inkább építkezési alapként, mint ugródeszkaként használta őket.

Amikor kompakt sort használt a csapat, és a középpálya technikai minőségére építettek, sokkal könnyebben irányítható volt a játék. És Pedri, Frenkie és Gündogan? Ők voltak a középpontban.

unnamed_2.png

Pedri érintőtérképét különösen üdítő látni. A korábbi kísérletek, amelyekben előretolt szerepkörben játszott, többnyire azt eredményezték, hogy elszigetelődött és túl keveset játszották meg, pedig a kvalitásait illő lenne kihasználni. Pedri minden szempontból az a fajta játékos, akinek mindenben és mindenkor részt kell vennie. Minden, ami ennél kevesebb, az nem optimális. Hogyan sikerült Xavinak ez? Egyszerű - a kapcsolatok révén.

Kezdjük az alapoknál - a középpályán. Pedri, Frenkie és Gündogan nem a legkiegyensúlyozottabb háromszög a profilokat tekintve - hasonlóak abban, hogy mit és hogyan akarnak csinálni, és az erősségeik nem feltétlenül fedik el egymás hibáit. Részben ez is az oka annak, hogy az Atletico Madrid az összecsapás utolsó szakaszában vissza tudott jönni a meccsbe.

De visszatérve a középpályások fő kapcsolódási pontjaira, Xavi gondoskodott arról, hogy (szinte) mindig egymás közelében legyenek, és a labdaszerzésre törekedtek; követték a labdabirtoklás területét.

unnamed_3.png

A legalapvetőbb értelemben Xavinak kellett gondoskodnia arról, hogy egyikük se legyen elszigetelve, és gyakorlatilag mindegyikük részt vehessen minden támadásban, amit a Barcelona indított. És igen, néha ez ilyen egyszerű, ha közel vannak egymáshoz, és a játék rajtuk keresztül folyik. A Barcelona néha hibás abban, hogy kihagyja őket és a lehető leggyorsabban használja ki a területeket, gyakran a középpályán lévő játékosok rovására.

A középpályán lévő háromszög azonban nem csak hogy szorosan együttműködtek egymással, de ahelyett, hogy a csapat kihagyta volna őket a labda minél gyorsabb előrejuttatása érdekében, Xavi úgy döntött, hogy a lehető legtöbb zónába vonja be őket, amennyire csak lehet. Ezt már korábban is láthattuk, de magában a csapatrész szerkezetében is megmutatkozik.

A jobb oldalon Pedri kombinált Jules Koundéval és Raphinhával (+ Gündogannal), míg a bal oldalon Frenkie Cancelóval és Felixszel. Középen lent mindhárman ott vannak, de kiegészülnek Felixszel is, aki teljessé teszi az alakzatot.

unnamed_4.png

De az összes játékos közül talán Pedri a legérdekesebb. Ebben a középpályás felállásban papíron ő az, aki a legkevésbé optimális szerepkörben van, ami nem feltétlenül hozza ki belőle a legjobbat. Legalábbis ez volt a helyzet az előző meccseken, ahol a trió együtt játszott. Mi változott tehát? Egyszerű. Pedri követte a labdát, vagy inkább úgy tűnt, hogy a labda követte Pedrit. Még egyszerűbben fogalmazva, a Barcelona úgy használta őt, ahogyan mindig is használni kellett volna.

És nem csak Pedrin van a hangsúly, a körülötte lévő szerkezet is eltolódott, hogy kompenzálja a mozgását. Amikor a labda a jobb oldalon volt, Pedri szélesebbre sodródott a jobb oldali középső középpályás pozíciójába, amikor a labda a bal oldalon volt, átcsúszott a 10-esbe, hogy közelebb kerüljön ahhoz, és ha a támadóegység mögötti fő osztogató jáékosok birtokolták a labdát, Pedri a csatárokkal együtt benyomult a tizenhatoson belülre. Akárhogy is, folyamatosan elérhető volt, függetlenül attól, hogy a Barcelona az akcióknak melyik szakaszában volt.

Meg kell azonban említenünk Felixet és Lewandowskit is, hiszen mindketten érdemi dinamikát teremtettek Pedrivel, alkalmazkodva a mozgásához.

unnamed_5.png

A fenti képeken Pedri pirosban, Felix kékben, Lewandowski pedig lilában látható. Figyeljük meg, hogyan változik a helyzetük egymás mozgásától függően. Amikor Pedri a szélen van, Felix középre húzódik, és amikor Felix van ott, Pedri húzódik középre. Ha Lewandowski mélyebben hátralép, akkor Pedri és Felix is magasabban és középre helyezkedik, hogy kompenzálja ezt.

Az az alapvető megközelítés, hogy Felix és Pedri folyamatosan a túlterhelt oldal felé húzódik, biztosítja a Barcelonának azt az irányítást és dominanciát, ami annyira szükséges a sikerekhez.

Záró megjegyzések

Bármilyen egyszerűen hangzik is, Xavinak mindössze annyit kellett tennie, hogy az erősségeket figyelembe véve játszatta a csapatot; megtartotta meg a tömörséget, megalkotta a kapcsolódási pontokat, a technikailag fölényes középpályán keresztül vezették a támadásokat, és ne szigetelje el azt - és ezáltal ne áldozza fel - a legfontosabb játékosait a gyorsabb térnyerés érdekében.

Sajnos tény, hogy a Pedri, De Jong és Gündogan alkotta középpálya nem teljes, és az Atletico Madrid elleni összecsapás utolsó szakaszában megmutatkoztak repedések. Így vagy úgy, de ezt Xavinak és a klubnak inkább előbb, mint utóbb orvosolnia kell.

Addig azonban reméljük, hogy az Atletico Madrid elleni győzelem valami igazán különleges szakasznak volt a kezdete.

Forrás: Domagoj Kostanjsak

A bejegyzés trackback címe:

https://culers.blog.hu/api/trackback/id/tr1818277279

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Red Cule 2023.12.09. 16:38:49

Köszönet a szerkesztőnek!

Alto00 2023.12.09. 17:08:38

Igazán nincs mit! Próbálok jobban figyelni a blogra majd. Sajnos csak átvett cikkekre van időm már egy ideje.

Viszont: mai hír, hogy állítólag nem kell Zubimendi a Barcának. Arsenalhoz közeli híroldalak is lehozták. Szerintem vigyék!

Alto00 2023.12.09. 17:09:24

@Alto00: Mármint vigye az Arsenal!

Bivi76 2023.12.09. 17:39:55

@Alto00: Nem kell a Barcának Zubimendi? Felébredt Xavi a "Csipkerózsika álmából"?

altopasso 2023.12.09. 20:21:06

@Bivi76: Sajnos egyet tudok érteni. Még nem láttam játszani, de meg lehetne említeni Endricket is. Meg hát rengeteg játékost, persze. Jelenből és a múltból is.

altopasso 2023.12.09. 20:45:03

@Bivi76: Ezeknek utánanézek. De biztosan Te is megnézted őket. Argentinolról tudsz valamit? Ott is lehetne keresgélni, gondolom!

altopasso 2023.12.10. 22:02:24

Én nem vagyok Xavi ellenes. Imádtam, a Xavi-Iniesta-Busquets középpályát Messivel és David Villával, Pedróval. Az egy jó csapat volt. BL-t értek. Nem volt ott csak egyetlen külföldi elöl.
De most úgy tűnik, mintha nem készülne fel az ellenfelekből. Mintha ugyanazt játszatná, ami bejött már egyszer valaki ellen. Nem tudom...

altopasso 2023.12.10. 22:44:31

Végülis egy jövőbeli bajnok ellen játszunk. Így nem is olyan rossz kép...
Remélem, megy a fütty a helyszínen!!!

Balázs37. 2023.12.10. 22:52:11

Amíg csak egy gólokat rúgunk még a fityma csapatoknak is, és méterekre pattan tőlünk a labda, valamint mindig gyorsabb nálunk az ellenfél addig ne várjunk csodát úgy, mint az előző szezonban, mert az egy csoda volt, ami a csapat védekezésének volt köszönhető! Európa liga jövünk...

altopasso 2023.12.10. 22:57:54

Most, ugye, adja magát a téma: a meccs elemzése következik. De mit lehet ezen a meccsen egyáltalán elemezni? Rossz volt úgy ahogy van az egész. És ki ezért a felelős? Ki edzi a csapatot, gyakoroltat figuráket - állítólag - a csapattal? Biztos a szertáros, meg a portás!
Ugyanakkor, ha Xavi lapát, akkor meg ki? Ki lesz olyan bolond, hogy idejön? Vagyis odamegy?

Red Cule 2023.12.10. 23:02:48

@altopasso: Csak tudnám, hogy mivel áltatja magát...

g4brielsmith 2023.12.10. 23:59:31

Nehéz bármit is írni egy ilyen mérkőzés után. Ha leírnám, ami bennem van engem is “felfüggesztenének” az oldalról, hiába vagyok blog tulaj.
A szezon elején úgy gondoltam sikerült erősíteni a kereten, hiszen a BL címvédő karmestere, egy korábbi Golden Boy, illetve Cancelo is a Katalán fővárosban kezdte meg a szezont (ahogy Iñigo, és Romeu is), és okkal gondolhattam, hogy ez a csapat harcban lehet nemhogy a bajnoki címért, de végre Európában is feljebb léphetünk. Majd mérkőzésről mérkőzésre kapom/kapjuk a pofonokat, hiszen a meccsen nagy része nézhetetlen, néha eredménytelen is. Tudom hogy ez az oldal Xavi ellenesnek lett titulálva, de jogosan merül fel a kérdés, hogy két évnyi erősítés után egészséges ez a teljesítmény? Vajon más edző is így szerepelt volna, ha annyi támogatást kap? Tudom, hogy rengeteg volt a sérült de akkor is… Van egy olyan megérzésem, hogy jövőre nem Xavi lesz a vezetőedzője a csapatnak. Cél a Bajnokok Ligájában való indulás…

jani888 2023.12.11. 09:15:36

@g4brielsmith: Túlhaladta a világ ezt a fajta focit ( ráadásul még ezt is kínosan lassan ,rengeteg hibával játsszuk ) és Xavi képtelen ezt belátni . Még ,ha az ellenfél térfelének közepén szerezzük is meg a labdát ,akkor sem visszük rá lendületbő a rendezetlen védelemre ,hanem mehet hátra és kezdődhet a tili-toli . A védelem - kis túlzással- akár össze is ülhetne megbeszélni a helyezkedést . És csodálkoznak ,ha nincs tele a nézőtér .

Alto00 2023.12.11. 09:23:12

@g4brielsmith: Igazad van, Gábor. És lehet, hogy tényleg Xavi ellenes az oldal, de amint írtam, én nem vagyok az. Viszont az tény, hogy bár nem lehetett várni csodát egy hónap alatt a csapattól, de az tény, hogy amire képes volt a téli átigzolási időszak után, miután Xavi idejött (Auba, Adama...), most miért nem képes? Akkor volt legalább egy pár hónap, amikor az ember várhatta a képernyő előtti szurkolást. Lehetne most Artetázni is, persze, hogy idő kell, de van tök jó keret! És így nem történik semmi. Miért? A 4-3-3 erőltetése miatt? Vagy mert nincs jobb oldali védőnk? Elment Dembelé? Elment Messi? Vagy amiatt mert elment Neymar? Vegy mert jött Valverde? Totál káosz az egész! Elnököstül vezetőedzőstül, Lewystül, mindenestül.
Aztán tényleg, ha lapátra teszik Xavit, ki fog idejönni? Egy idegen edző? Szerintem Ten Hagtól például az Isten mentsen meg minket! És akkor kinek a pályáját akarják tönkretenni legközelebb? Rafa Marquezét?

Álljon itt a meccs utáni nyilatkozat emberünktől:
Sok lehetőséget alakítottunk ki és jól játszottunk, de hiányzott a hatékonyság. Kiegyenlített volt a meccs, a részletek döntöttek. Rossz eredményt értünk el anélkül, hogy rosszul játszottunk volna. A győzelem a Girona érdeme, Míchel fantasztikus munkát végez.

Mindig ugyanaz a mantra.

A Marca címlapja:
Éllovashoz méltó előadás!
Hát nem a Barcára gondoltak!

Alto00 2023.12.11. 09:28:12

Még valami: az eurobarca honlapjának annyi??? Nálam semmi nem jelenikk meg. Próbáltam 4 eszközön is.

Máté Barca 2023.12.11. 09:50:18

A Girona minden tekintetben lejátszott minket a pályáról, erönlétben, taktikában és helyzetkihasználásban egyaránt, szimpatikus csapat, jó focit játszanak, remélem kitart a jó formájuk és bajnokok lesznek.
Az eddig látottak alapján meg a Barca majd az Atleticoval küzdhet a 3. helyért, hogy a BL főtábla meglegyen, szomorú hogy ilyen kerettel ennyire képes a csapat.

Sajnos vagy nem sajnos a mai modern foci egyik alapja az erönlét, ebben pedig szánalmasan rosszak, gyengék vagyunk.
Egy modern csapat ismérve pedig az, hogy az erőnléti felkészítés mellett alkalmazkodik az aktuális ellenfél játékához és az alapján mennek ki meccsre, olyan taktikával, ami működőképes lehet az adott ellenféllel szemben.
Ebben látom az óriási lemaradást a többi csapathoz képest, az alkalmazkodási készség teljes hiánya, no meg ez a fing a seggben erönlét, ami a Barcát jellemzi.

Máté Barca 2023.12.11. 10:06:24

@Alto00: már visszajött, újra elérhető.

Alto00 2023.12.11. 10:11:38

@Máté Barca: Köszi, Máté! Megnézem ott mit hoztak le.

evooo 2023.12.11. 16:07:36

Statokat ha megnezitek most mi Xavi menjen be es rugja be? :) Nem kifejezetten ot vedem ha mas lenne az edzo akkor is ezt mondanam.
Barcelona - Girona
3.50 Expected Goals (xG) 2.70
53% Ball possession 47%
31 Goal attempts 15
11 Shots on goal 7
11 Shots off goal 6
9 Blocked Shots 2
13 Free kicks 8
8 Corner kicks 3
1 Offsides 2
24 Throw ins 12
3 Goalkeeper saves 9
7 Fouls 10
1 Yellow cards 2
115 Attacks 86
75 Dangerous Attacks 42

Balázs37. 2023.12.11. 19:32:47

Xavi nyilatkozta, hogy lehetett volna ennél még rosszabb is, (ja nem kaptunk 5-t otthon egy kis csapattól) ez egy épülőfélben lévő csapat.... Ez igen, ez ám a kritika, és a másik 20 meccs, amin nézhetelen volt a játékunk? És tényleg, hol a tavalyi jó védekezése a csapatnak?

Red Cule 2023.12.12. 14:15:15

Rafa Marquez, Michel, Alguacil vagy Thiago Motta. HA elbocsájtják Xavit. (Bar Canaletes/ AllFootball) . Állítólag holnapután ül össze a vezetőség. A nyárig nem valószínű a csere.

g4brielsmith 2023.12.12. 14:57:00

Mindenki tegye a szívére a kezét, és gondolja végig: a játékoskereten kívül történt változás/előrelépés?

Raven1975 2023.12.22. 13:28:56

Eddig a spanyol bajnokságban 10 góllal rúgtunk kevesebbet, mint az xG, 44-re rúgtunk 34-et, ez iszonyat különbség ezen a szinten. 21-es xGA-ra kaptunk 21-et.
süti beállítások módosítása
file:///C:/Users/gyorg/Downloads/SC%20LOGO.html