Nehéz ellenfél ellen egy nehéz sorozat kezdete: FC Barcelona-Celta Vigo

Dátum/időpont: 2022. október 9. (vasárnap)  21:00
Helyszín: Spotify Camp Nou, Barcelona, Katalónia Spanyolország
A mérkőzés játékvezetője: José Luis Munuera Montero
TV: Spíler2 TV

Online:

A Bajnokok Ligájában elszenvedett hétközi kudarcot követően az FC Barcelona vasárnap este 21 órakor  a Spotify Camp Nouban folytatja a Liga eddigi mesés rajtját. Xavi Hernández és játékosai zsinórban hatodik győzelmüket szeretnék megszerezni. Az a csapat, amelyik megpróbálja majd megakadályozni, hogy ez megtörténjen, az a Celta Vigo, melynek abszolút nem akadály a katalánok megtréfálása.

Hiszen a Vigoi alakulat a legutóbbi 5 mérkőzésen 1 győzelem mellett két döntetlen is elért a gránátvörös kék alakulat ellenében.

A mérkőzés egyben azt is jelenti, hogy nem kevesebb, mint három korábbi FC Barcelona-játékossal találkozhatnak újra: Denis Suárezzel, Carles Pérezzel és a trió legutóbbi távozójával, Òscar Minguezával. Üdvözöljük mindhármukat!

Csapat hírek

Miután az első néhány mérkőzést gyakorlatilag teljes létszámmal játszotta le a csapat, a sérülésproblémák elkezdtek szaporodni a Barcánál. Ronald Araujo, Jules Koundé, Memphis és Hector Bellerín is kihagyja zsinórban harmadik mérkőzését. Most pedig Franck Kessié és Andreas Christensen is felkerült a sérültek listájára.

A héten azonban volt egy jó hír is, Frenkie de Jong ugyanis újra a csapattársaival edzett, és bekerült a keretbe.

A sok sérült helyett felkerült az A csapatba a védekező középpályás Marc Casadó, valamint a mallorcai születésű marokkói Chadi Riad, aki már játszott az első csapatban, az Ibiza ellen a Copa del Rey-ben két évvel ezelőtt.

A Barça 1-0-s győzelme Mallorcán, valamint az, hogy a Real Madrid csak döntetlent tudott elérni az Osasuna otthonában, azt jelenti, hogy több mint két év után először a Barça ismét a Liga tabellájának élére került.

A Real Madrid szombat este a Getafe otthonában aratott 1-0-s győzelemmel szerezte vissza a vezetést, a mérkőzés egyetlen gólját Eder Militao szerezte a harmadik percben. Egy vasárnap esti Barca-győzelemmel azonban visszaállíthatná pozícióját az élen.

Közvetlenül ezután két sorsdöntő mérkőzés következik a Barça számára. Szerdán az Inter ellen kötelező Bajnokok Ligája-meccs következik, az azt követő hétvégén pedig El Clásico a Santiago Bernabéuban. De Xavi mindenkinél jobban tudja, hogy a legfontosabb meccs mindig a következő, és az a Celta.

Tudtad?
Ezen a mérkőzésen a La Liga góllövőlistájának első helyezettje (Robert Lewandowski) a harmadik legjobb góllövővel (Iago Aspas) csap össze. A Celta támadója Diego Forlánnal áll egy szinten a Barça ellen ebben az évszázadban szerzett legtöbb góllal, tízzel. Még eggyel többel ő lenne az abszolút listavezető.

Ha Lewandowski betalál, az a szezon első nyolc meccsén elképesztő tizedik gólja lesz. Nem ő lenne azonban az első játékos, akinek ez sikerülne. Lionel Messi háromszor tette meg, és Cristiano Ronaldo, Diego Costa és Radamel Falcao is 10 gólt szerzett nyolcból.

A Barça szeretné befejezni a La Ligában a figyelemre méltó hatodik egymást követő tiszta meccsét.

A Barça és a Celta meccsei általában szórakoztató meccsek. A legutóbbi nyolc találkozó a Spotify Camp Nou-ban átlagosan négy gólt hozott egyenként.

Mindössze 17 hónappal ezelőtt volt, de Fran Beltrán és Iago Aspas a jelenlegi Celta-csapat egyetlen olyan tagja, aki 2021-ben szerepelt a csapat 2-1-es barcelonai győzelménél.

Xavi nyilatkozata:

"A legerősebb tizenegyünket fogjuk játszani. Mindig gondolunk a fáradtságra és a fittségre, de nem az Interre gondolunk, hanem arra, hogy a szezon végén még mindig a tabella élén álljunk. Akkor majd az Interre gondolunk."

"Többet kell lőnünk, több kockázatot kell vállalnunk, játékosokat kell vállalnunk. Önkritikusnak kell lennünk, és rá kell jönnünk, hogy nem játszottunk jól a Mallorca ellen vagy Milánóban."

"Nem támaszkodhatunk egyedül Lewandowskira a gólok tekintetében. Javítanunk kell a szabadrúgásainkon, a területen kívüli lövéseinken, az átlövéseinken... Mindenkinek meg kell próbálnia gólt lőni."

"Frenkie 100 százalékos, de holnap döntünk arról, hogy játszatjuk-e őt. Akár középhátvédként is játszhatna. Ott már használtuk őt korábban is. De nem ő az egyetlen lehetőség."

"Egységként védekezünk, nem emberhátrányban, így Iago Aspasra nem lesz különösebb figyelem. De ő egy meghatározó játékos. Nagyon kedvelem őt."

Várható kezdőcsapatok:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Roberto, Piqué, Eric, Alba; Gavi, Busquets, Pedri; Ferran, Lewandowski, Fati

Celta Vigo (4-1-3-2): Marchesín; Mallo, Aidoo, Nuñez, Galán; Beltrán; Cervi, Veiga, Rodríguez; Pérez, Aspas