Kezdetét veszi a 2021/22-es UEFA Bajnokok Ligája

La Liga 3. forduló
FC Barcelona-FC Bayern München
Időpont: 2021.09.14. (kedd) 21:00
Helyszín: Barcelona, Nou Camp
Mérközés játékvezetője: Michael Oliver (Stuart Burt, Simon Bennett, Darren England)
VAR: Stuart Attwell, Paul Tierney
TV: M4 Sport
Streamek:

A két csapat történelme:

Kedden veszi kezdetét az FC Barcelona számára a 2021/2022-es Bajnokok Ligája, melyen vendégül látja a német FC Bayern München csapatát. A csapatok eddig összesen 13 mérkőzést vívtak meg egymással, melyeken csupán 3 mérkőzést nyert meg a most hazai pályán játszó Barcelona együttese, 8 alkalommal nyert a vendég müncheni alakulat és 2 alkalommal született döntetlen. Legutóbbi öt találkozásuk során csak 1!!! mérkőzést sikerült megnyernie a katalán együttesnek, míg a vendég Bayern München 4 mérkőzést tudott megnyerni, ezeken a találkozókon 7-16-os gólkülönbség alakult ki a bajorok javára. (És ki ne emlékezne arra a bizonyos 2-8-as vereségre?!)

11. májús 12. BL, Elődöntő
    Bayern – Barcelona 3-2 Gólszerző: Benatija, Lewandovski, T. Müller illetve Neymar 2
  12. augusztus 14. BL, Negyeddöntő
    Barcelona – Bayern 2-8 Gólszerző: Alaba (öngól), Suarez illetve Coutinho 2, T. Müller 2, Perisic, Gnabry, Kimmich, Lewandovski

Csapatok formái:

A most hazai pályán játszó Barcelona az előző két bajnoki mérkőzését veretlenül teljesítette: az első fordulóban hazai pályán 4-2-re verte meg a Real Sociedad csapatát, míg a második fordulóban 1-1-es döntetlen értek el baszk földön az Athletic Bilbao otthonában, majd egy eléggé halovány teljesítménnyel verte meg a Getafe csapatát hazai pályán.

A vendég együttes halovány első forduló után mondhatni szárnyal, hiszen 6 mérkőzésen 28 rúgott gólt tudhatnak magukénak (igaz ebből 12 egy jóval alacsonyabb osztályban lévő csapatnak jutott). Minden összevetve hazája bajnokságában 4 mérkőzés után 11 ponttal a második helyen foglalnak helyet.

Íme a Barcelona kerete a mérkőzésre:

Hiányzók: Agüero, Braithwaite, Dembélé, Fati (sérülés), Collado, Wague (nem lettek nevezve)

Várható kezdőcsapat: 3-5-2

Ti milyen kezdőre, illetve eredményre tippeltek?